top of page

28. - 30. 7. ~ resort Kouty

Vysočina - Stvořidla + Melechov 

Tento retreat je více než jen únik od každodenního stresu.

Je to příležitost naučit se nový způsob života, který je více vyvážený

a v souladu s přírodou a vašimi osobními potřebami.

JE RETREAT PRO VÁS?

Pokud se ptáte, zda je náš letní retreat právě pro vás, odpovězte si na následující otázky:

 • Cítíte potřebu přinést do svého života více harmonie a rovnováhy?

 • Hledáte způsoby, jak snížit stres a obnovit vnitřní klid?

 • Chcete prozkoumat nové možnosti a objevit svůj plný tvůrčí potenciál?

 • Toužíte strávit více času v přírodě a propojit se s jejím léčivým účinkem?

 • Chcete se seznámit s novými lidmi a sdílet inspirativní zážitky?

 • Máte zájem o osobní růst a sebereflexi ve společnosti zkušených koučů?

 

Náš retreat je navržen tak, aby poskytl prostor pro odpočinek, inspiraci a růst. Nabízí různé aktivity zaměřené na fyzickou, emocionální a duševní rovnováhu. Budete mít příležitost se zapojit do kreativního tvoření s Art Coachingem, prožít hlubokou relaxaci během Lesní koupele (Shinrin Yoku) a získat nové perspektivy a vhledy při Nature Journey Coach Walking.

Pokud hledáte cestu k obnovení rovnováhy ve vašem životě, propojení s přírodou a využití vašeho plného potenciálu, náš retreat je pro vás ideální volbou. Připojte se k nám a prožijte transformační zážitek, který vám pomůže nalézt harmonii a naplnění ve vašem každodenním životě.JAKÉ JSOU HLAVNÍ PŘÍNOSY NATURE COACHINGU
KTERÝ ZAŽIJETE NA RETREATU

 

 • Zklidněním nervového systému a díky regulaci mozkových vln dosáhnete hluboké duševní, fyzické a emocionální relaxace.

 • Snížíte hladinu stresových hormonů (kortizol).

 • Díky terpenům, které vylučují stromy, zlepšíte fungování svého imunitního systému.

 • Podpoříte svůj lepší spánek.

 • Uvolníte ve své mysli prostor pro kreativitu.

 • Odpočinete si a najdete úlevu od (digitálního) zahlcení.

 • Vypěstujte si více přítomnosti v každodenním životě.

 • Podpoříte rozvoj svého sebe uvědomění a sebereflexe.

 • Usnadníte změnu svých nežádoucích návyků.

 • Zažijete stav větší emoční stability, posílíte svůj pocit pohody (well-being).

 • Zažijete ztělesněný vztah se svou nejbližší přirozeností a stav obnovy životní energie díky obnově spojení s EKOSYSTÉMEM - širokou sítí života.

A mnoho dalších přínosů, které budou součástí vaší jedinečné cesty pokaždé, když se vydáte na NATURE JOURNEY.

Snížení stresu
a úzkosti

Příroda obsahuje různé faktory, které mohou  pozitivně ovlivnit

imunitní systém, a které podle výzkumů podporují snižování hladiny kortizolu, snižují krevní tlak, zlepšuje imunitu.

>> T Ě L O <<
SOMA COACHING

Zlepšení

kreativity a nálady

Divokost a různorodost přírody stimuluje naše smysly, podporuje změnu perspektivy a ovlivňuje emoční prožívání. Probouzí kreativitu,  aktivně rozvíjí myšlení a prožívání mimo naše zaběhnuté vzorce.

>> E M O C E <<
ART COACHING

Zvýšení sebeuvědomění

Nature Journey rozvíjí pocit sounáležitosti

s přírodou, podporuje naší autenticitu a přirozenost. Přírodní metafory otevírají hlubší prostor pro sebeuvědomění a důvěru v sebe.

>> I N T U I C E <<
SOUL COACHING

Zlepšení
koncentrace

Nature Journey přináší restaurativní efekt, tj. umožňuje obnovit naši mentální energii a vyčistit mysl od přetížení informacemi. Díky tomu jsme schopni se lépe soustředit a být pozorní.

>> M Y S L <<
ECOMIND COACHING

PROGRAM

Shinrin Yoku lesní lázně se Soma Coachingem

Lesní koupel (Shinrin Yoku) je ekoterapeutická praxe pocházející z Japonska, která zahrnuje pomalé (2km/3h.), vědomé procházky lesem zaměřené na prohloubení spojení s přírodou prostřednictvím všech 5 smyslů. Lesní koupel propojíme s prvky Soma Coachingu, který vám nabídne ztělesněné uvědomění jako jedinečný způsob, jak se zbavit stresu, obnovit klid a obnovit svou energii. Přínosy Shinrin Yoku vnímá nejen vaše intuice, ale desítky vědeckých studií, jejichž výsledky s vámi budeme otevřeně a s radostí sdílet.


Délka trvání: 2,5 - 3h., 2 km

Čas konání:  15:00 - 18:00

Přesný čas bude určen na místě dle počasí.

V případě deště/bouřky bude náhrada programu.

Večerní Nature Circle
s ohněm pod hvězdami

Sejdeme u praskajícího ohně, kde si budeme společně povídat příběhy o vnějších a vnitřních krajinách, sdílet své zážitky a inspiraci. Sdílení příběhů kolem nočního ohně má dlouhou historii, jež sahá až do prastarých společností. Studie publikovaná v "Proceedings of the National Academy of Sciences" zjistila, že sezení u ohně podporuje produkci oxytocinu - hormonu, který je spojen s důvěrou a sociálním zapojením. Další studie naznačují, že pohled na oheň a poslech praskání dřeva mohou snížit krevní tlak a zlepšit pocit relaxace. Připojíte se?


Délka trvání: 2,5 - 3h.

Čas konání:  20:00 - 23:00

Přesný čas bude určen na místě dle počasí.

V případě velkého deště/bouřky bude náhrada programu.

Letní krajina

Zažijte léto v přírodě a přizvěte jeho energii pro osobní růst. Během tohoto 3-denního retreatu budeme prozkoumávat symboliku léta a využijeme ji jako základ pro osobní růstové procesy.

 

Aktivity zaměřené na tvořivost, redukci stresu a individuální koučink vás posunou k vnitřnímu zplnomocnění a přenesou vás přímo do srdce přírody. Art Coaching vás inspiruje k tvořivosti a expresi prostřednictvím přírodních zdrojů, zatímco Lesní koupel - Shinrin Yoku sníží váš stres a obnoví vnitřní klid. Nature Journey Coaching nabízí individuální koučink zaměřený na vaše zplnomocnění.

Retreat se koná v lesním areálu s ubytováním v dřevěných chatkách nebo hotelových pokojích. Garantkou je zkušená profesionální koučka, ekoterapeutka a arteterapeutka Ing. Soňa Staňková, DiS., PCC. Připojte se k nám a objevíte nové cesty k harmonii a rovnováze!

Letní retrat.jpg

KDO VÁS CELÝM RETREATEM PROVEDE?

Soňa Staňková (PCC) . EMPOWERMENT Institut.jpg

Celou akcí si vás dovolím provázet osobně spolu s kouči a průvodci z Nature Journey programu. Mám ráda všechny 4 období a hlavně tu proměnu přírody a symboliku, kterou s sebou každá část roku nese. Přijďte se mnou a mými kolegy kouči prožít několik z letních dní do kraje, ve kterém jsem se narodila - kraj Vysočina. Budu pečovat o to, aby tyto dny byly naplněné letní inspirací, kreativitou a osobním rozvojem!

Těším se na vás, 

 

Ing. Soňa Staňková, PCC (Profesionální certifikovaný kouč u ICF), absolventka certifikovaného výcviku v pokročilé Ekopsychologii, aplikované Ekoterapii na Pacific University/USA a akreditovaných kurzů EkoArteterapie a Arteterapie v rozsahu 640 h. Soňa se věnuje se přes 20 let rozvoji týmů a koučů ukotveného v principech empowermentu - zplnomocnění. Posledních 10 let vede mezinárodně akreditované výcviky koučování, kde učí kouče koučovat v přírodě a s přírodou. 

>> Více on Soně

9-4.png
Image by Dakota Roos
Girl Užívání fotografii

Bc. Lucie Anderson

asistentka a produkční
team@sonastankova.com

S mými schopnostmi v plánování, rezervacích a koordinaci událostí vám zajistím, aby váš retreat probíhal hladce a bez stresu. Díky mé efektivitě a pozornosti k detailům se postarám, že každý účastník bude mít nezapomenutelný zážitek. Obracejte se na mne prosím přes e-mail.

Petra-Všetečková-foto.jpg

Mgr. Petra Všetečková, ACC

koučka v programu
Nature Journey Coach

Zaměřuji se na témata duševní hygieny, osobní spokojenosti a životní rovnováhy. Klientům pomáhám objevovat jejich přirozené dary a talenty a znovu nacházet jejich vlastní vnitřní sílu. Věnuji se individ. koučování a vedení workshopů na téma wellbeingu a psychické odolnosti.

Marek Říha.jpg

Mgr. Marek Říha

kouč v programu
Nature Journey Coach

Zprostředkovávám kontakt s přírodou, v jejímž bezpečném, inspirujícím a přirozeném prostředí dochází k rychlejšímu a hlubšímu pochopení sebe sama, respektu k sobě a díky tomu k nalezení nových pohledů, nových řešení, ale i nových cílů, priorit a cest k jejich naplnění. 

MÍSTO KONÁNÍ

kraj Vysočina, oblast Melechov u Světlé nad Sázavou

www.hotelkouty.cz

>> více o genius loci místa <<

RETREAT PODPORUJE WELLBEING

zažijete holistický přístup k dobrému životu

FYZICKÝ

Lesní Koupel (Shinrin Yoku) je metoda, původem z Japonska, spočívá v pomalých, vědomých procházkách lesem s průvodcem, při kterých vnímáte všechny tělesné smysly. Shinrin Yoku snižuje stresové hormony (kortizol a adrenalin), podporuje imunitní systém a zlepšuje celkovou psychickou pohodu. Zažijte tuto 3h. cestu, ponořte se s Nature Journey průvodci do klidu lesa a nechte se obnovit jeho léčivou silou.

EMOCIONÁLNÍ

Kreativní aktivity v rámci Art Coach vám umožní vyjádřit své emoce, což je velmi uvolňující. Využijme přírodních zdrojů, které nám léto nabízí. Společně objevíme, jak můžeme v přírodě a s přírodou tvořit originální kreativní díla.  Nejenže se budete bavit a tvořit, ale také budete mít možnost prozkoumat své hluboké potenciály a uvést je v život. Prožití času v komunitě lidí s podobnými zájmy poskytuje emocionální podporu a inspiraci.

DUCHOVNÍ

Spirituální rovnováha nám

pomáhá nalézt smysl a účel v každodenním životě. Posiluje vaši schopnost zvládat životní výzvy s klidem a vyrovnaností a přináší pocit hlubokého vnitřního míru. Pomalé a vědomé procházky lesem vám pomohou cítit hlubší propojení s přírodou a nalézt místo pro duchovní reflexi. Je to stav, kde člověk najde smysl, hodnoty a víru, které vedou jeho životní cestu. Příroda otevírá prostor pro pevnější důvěru v sebe.

MENTÁLNÍ

Aktivity na retreatu přináší restaurativní efekt, tj. umožňují obnovit naši mentální energii a vyčistit mysl od přetížení informacemi. Díky tomu jsme schopni se lépe soustředit a být pozorní. Individuální koučink z ENC koučem v přírodě se zaměřuje na vaše cíle a přání.  Uvolníte své myšlenky, získáváte nové perspektivy a vhledy. Příroda vám poskytne spoustu trefných metafor a stane se na chvíli i vaším koučem.

REGISTRACE

vyberte si svou variantu vstupenky

 

Pokud potřebujete s čímkoli pomoci, ozvěte se.

Jsme tu pro vás.

>> team@sonastankova.com <<

Girl Užívání fotografii
Rezervace retreat

☉  3 volná místa  ☉

LETNÍ🌻 wellbeing retreat s ponořením se do 🌻 LETNÍ PŘÍRODY
LETNÍ🌻 wellbeing retreat s ponořením se do 🌻 LETNÍ PŘÍRODY
12 dní zbývá do začátku události
Celý retreat je navržen tak, aby poskytl prostor pro odpočinek, inspiraci, růst a sebepéči. Spojíme s esencí léta a jeho symbolikou, abychom dosáhli hlubšího poznání a transformace. Ponoříme se do prostředí plného slunce, letních hvězd, abychom posílili díky spolupráci náš osobní růst.
Kdy
28. 7. 2024 14:00 – 30. 7. 2024 15:00
Kde
Hotel Kouty,
Rejčkov 20, 584 01 Dolní Město-Ledeč nad Sázavou, Česko
IMG_4372.heic

při registraci dárek

NOVÝ  LETNÍ  ONLINE  KURZ

v hodnotě 870 Kč

více o kurzu

INSPIROVANÝ KNIHOU STÁVAT SE ZVÍŘETEM

&

Somatickým koučováním

>> ZDE <<

 • Jaká je vize a cíl programu?
  Pilířem celého programu je EMPOWERMENT - zplnomocnění. Empowerment koučink pracuje s hybnými kvalitami jako je vnitřní síla, motivace, hluboký potenciál a životní záměr. Podporuje klienta v objevování všech těchto aspektů, vnitřních zdrojů a energií. Klientovi nabízí techniku propojující tělo, duši a mysl. Klade důraz na integraci všeho, co ke klientovi životu patří a hlavně důvěru klienta sama v sebe a vlastní soběstačnost. Empowerment koučink je zajímavý také tím, že má společensky odpovědný (CSR) přesah. Kouč provází klienta v uvědomění jak jeho cílů a akční kroky mají vliv na prostředí, ve kterém žije. EMPOWERMENT kouč pracuje integrativně a holisticky. Vnímá klienta a jeho životní příběh celistvě. Empowerment koučování je převážně eklektickým stylem koučování. Eklekticismus je způsob tvorby a práce, který čerpá z různých směru nebo z děl starších období a mísí je dohromady. Smyslem tohoto mísení v kurzu je vytvořit prostor pro vznik individuální ESENCE, tj. podpořit u každého účastníka individuální koučovací styl, který bude jemu vlastní a autentický a zároveň užitečný pro jeho typ klientů.
 • Komu je kurz určený?
  Kurz je vhodný pro všechny, kdo přichází do styku s ostatními lidmi ať již jako jejich vedoucí nebo podporovatelé. Díky jeho transformační esenci je vhodný i pro ty, kdo chtějí pracovat na svém osobnostním rozvoji více do hloubky a koncepčně. Kurz pro vás bude mít smysl, pokud: > se chcete stát PROFESIONÁLNÍM KOUČEM Výcvik je akreditovaný u MŠMT (rekvalifikační status) a DVPP. Po složení závěrečné zkoušky můžete vykonávat profesi kouč. Ve výcviku rozvíjíte kompetence koučů dle ICF - Mezinárodní federace koučování, která definuje nejvyšší kvalitu a etiku v profesionálním koučování. Kurz je také akreditovaný u ICF v režimu ACSTH. Pokud máte zájem o ukončení výcviku mezinárodní zkouškou a získat Osvědčení o absolvování dle standardů ACSTH, získejte více informací ZDE nebo na team@sonastankova.com > jste v roli MANAŽERA a LÍDRA Ve výcviku rozvinete svůj vnitřní leadership (vnitřní zdroje, motivace, pozitivní myšlení, EQ, správné zacílení a zaměření pozornosti) a techniky pro vedení skupin a týmů, které vedou k zplnomocnění. Nemusíte se nutně stát koučem, ale naučíte se využívat koučovací přístup jako formu dialogu. Techniky z koučování zařadíte do svého stylu vedení lidí. Získáte zplnomocňující styl pro vedení lidí - empowerment. > hledáte transformaci a OSOBNÍ ROZVOJ V kurzu se učíte koučovat přímo na svých vlastních pracovních a životních tématech. Ve výcviku je dán značný prostor na prohloubení vlastního sebeuvědomění a rozvoj sebereflexe. Má tedy charakter sebezkušenostního výcviku. Stáváte se koučem vlastního života a aktivně pracujete na svém rozvoji.
 • Cíle kurzu, co se v programu naučím?
  Nezískáváte jen baterii otázek, které se tvrdým tréninkem naučíte nazpaměť. Ve výcviku se učíte tvarovat svou vlastní COACHING MINDSET. Výcvik je tedy hlavně transformační cestou pro vás samotné a až následně pro vaše klienty, které budete koučovat. CÍLE KURZU: Těšit se můžete na to, že se naučíte: Techniky na probuzení důvěry a komunikační napojení s klientem. Základy živlové typologie osobnosti a aktivního naslouchání. Předpoklady a principy pro správné stanovení cílů. Jak pracovat s bariérami v dosahování cílů a snů. Efektivní kladení silných koučovacích otázek. Koučovací model em8POWER, který jsme vyvinuli v Empowerment Institutu. Kroky pro dobrou vizualizaci a tvarování budoucnosti. Metodiku na změnu emočních stavů a vzorců chování. Jak pracovat sami se sebou, rozvoj všímavosti a sebereflexe. Know-how pro úspěšnou praxi kouče. Celý kurz/výcvik je zaměřen na rozvoj kompetencí dle standardů definovaných ICF (Mezinárodní federace koučování). Je rozdělen do modulů, v kterých jsou rozvíjeny tyto kompetence: A. Základy 1. Řídí se etickou praxí 2. Ztělesňuje koučovací myšlenkové nastavení (couching mindset) B. Spoluvytváření vztahu 3. Nastavuje a dodržuje dohody 4. Buduje důvěru a bezpečí 5. Zachovává koučovací pozici (přítomnost kouče) C. Efektivní komunikace 6. Aktivní naslouchání 7. Probouzí uvědomění D. Kultivace učení a růstu 8. Facilituje klientův růst ______________________________________________ Kurz je také akreditovaný u ICF v režimu ACSTH. Pokud máte zájem o ukončení výcviku mezinárodní zkouškou a získat Osvědčení o absolvování dle standardů ACSTH, získejte více informací ZDE nebo na team@sonastankova.com ______________________________________________ Navíc je kurz rozšířen o další psychologické a sociálních aspekty, práci s tělem, emocemi a technikami pro vlastní sebepoznání a selfkoučink. Díky tomu se stává výcvik více integrativnějším a holističtější pro transformační práci s klientem. Integrativní a holistický přístup je hlavním pilířem celého kurzu. Empowerment koučování je převážně eklektickým stylem koučování. Eklekticismus je způsob tvorby a práce, který čerpá z jiných vzorů a směru nebo z děl starších období a mísí je dohromady. Smyslem tohoto mísení v kurzu je vytvořit prostor pro vznik individuální ESENCE, tj. podpořit u každého účastníka individuální koučovací styl, který bude jemu vlastní a autentický a zároveň užitečný pro jeho typ klientů. Základem výcviku je podpořit studenty ve vytvoření si svého vlastního koučovacího stylu tak, aby co nejvíce ladil s jejich vlastní osobností a pojetím. Účastníci pro tvorbu vlastní esence - individuálního koučovacího stylu - postupují interaktivním a eklektickým způsobem = výběrem toho nejlepšího z široké palety přístupů, metod a technik. Například z těchto souhrnů teorií, škol a praktických postupů: neurovědy, neuroplasticita psychosomatika, biochemické procesy v těle, bioenergetika systémové vědy a systemika, konstruktivismus ekopsychlogie NLP - neurolingvistické programování Ericksonovský přístup ke koučování Solution Focus Coaching Gestalt přístup PCA - humanistický směr Carla Rogerse Mindfulness koučování
 • Program, co je obsahem jednotlivých modulů?
  Program obsahuje 120 hodin. 80 hodin je věnováno synchronní výuce (67 %) = v reálném čase je lektor přítomný se studenty (on-line nebo fyzicky) - výklad lektora, demoukázky koučování, procvičování koučinku mezi studenty, zpětná vazba účastníkům od lektora, mentoringy - 56 hod. je prezenční výuka a 26 hod. koučovací praxe 40 hodin je věnováno asynchronní výuce (33 %) = student studuje sám bez doprovodu lektora - samostudium, e-learning, procvičování koučinku v peer skupinách a s klienty ____________________________________________________ V každém modulu získáte koučovací nástroje a techniky pro efektivní vedení koučovacího dialogu. Jednotlivé moduly jsou tvořené v souladu s mezinárodními kompetencemi profesionálního koučování, které si postupně osvojujete. Výcvik je obohacen o supervizní - sebezkušenostní část, díky které získáte větší sebevědomí a ukotvení se ve vlastním, autentickém koučovacím stylu. 1. modul - ZÁKLADY pro práci s klientem Kompetence: 1a) Řídí se etickou praxí. 1b) Ztělesňuje koučovací myšlenkové nastavení (couching mindset). Nástroje a techniky: empowerment koučink, jeho zdroje a filozofické přístupy koučování a jiné rozvojové metody - jejich rozdíly role kouče a jeho základní nástroje, coaching mindset etika v koučování koučovací model em8POWER příprava kouče na koučink, 1. schůzka s klientem, uzavírání kontraktu přítomnost a zdroje, z kterých můžeme čerpat práce s výsledkovým rámcem - modelování budoucnosti (Erickson, NLP) vizualizace - tvoření budoucnosti se zapojením mysli, emocí a těla (NLP) škálování - měření posunu na cestě ke svému cíli kotvení - zapojení těla do procesu změny a tvoření fáze P v koučovacím modelu em8POWER 2. modul - spoluvytváření VZTAHU Kompetence: 2a) Nastavuje a dodržuje dohody. 2b) Buduje důvěru a bezpečí. 2c) Zachovává koučovací pozici (přítomnost kouče). Nástroje a techniky: navazování raportu - vztah s klientem a pole mezi klientem a koučem (PCA - Rogers) holistická všímavost - mysl, prožívání a chování (bludný kruh bránící změně) mozek a jeho 3 systémy vědomí, podvědomí a nevědomí - přeprogramovávání neužitečných vzorců bezpečí a výzva v koučinku komfortní a nekomfortní zóna v učení se energie mysli a vliv mysli na vytváření vztahu k tématu lingvistika a její vliv v koučovacím procesu 2. a další schůzka s klientem kreativita v koučování pro hledání cest k cíli narativní přístup v koučinku vizualizační techniky a nástroje v koučování metofory, analogie, mýty a příběhy v koučování fáze O v koučovacím modelu em8POWER 3. modul - efektivní KOMUNIKACE Kompetence: 3a) Aktivní naslouchání. 3b) Probouzení uvědomění. Nástroje a techniky: efektivní komunikace - primární a sekundární proces v komunikaci (POP přístup) verbální komunikace, lingvistika neverbální komunikace, body language (NLP) emoční inteligence, empatie - vibrační síla srdce aktivní naslouchání- reflektování, schrnování v koučovacím procesu, síla ticha zpětná vazba a zrcadlení vnitřní mapy pro vnímání světa a naše nastavení mindsetu hranice, jejich tvoření, udržování a proměna - bariéry v koučování probuzení a aktivace vnitřní síly - zdrojů, potenciálu, zlatého stínu integrace nově objeveného potenicálu ekosystém klienta, rámce přemýšlení (systemika) akční kroky a plány rozhodovací modely, práce s prioritami fáze W, E, R v koučovacím modelu em8POWER 4. modul - kultivace UČENÍ a RŮSTU Kompetence: 4a) Facilituje klientův růst. Nástroje a techniky: vyhodnocování akčních plánů klienta - chyba jako příležitost posun vpřed - zdroje, cesty, překážky, ekosystém (ekopsychologie) konfirmace a její vliv na psychiku a koučování (gestalt) oceňování a posilování vlastní sebehodnoty klienta práce s časem a kontraktem změna kontraktu psychologie v koučování - osobnost, emoce motivace a hybné síly podporující k akci a změně stres a reakce na stres obranné mechanismy emoční křivka změny živlová osobnostní typologie a myšlenkové systémy fáze 8 v koučovacím modelu em8POWER 5. modul - supervize a SEBEREFLEXE 5. modul je tématicky rozložen a jeho bloky jsou přidány k výuce 1. - 4. modulu. rozdíl mezi mentoringem, supervizí, sebereflexí rozvojová zpětná vazba podporující sebeuvědomění emoce kouče v koučovacím procesu a jejich zvládání mindset kouče v koučovacím procesu a jeho tvarování individuální metoring k praxi studentů skupinový mentoring k praxi klientů fáze em v koučovacím modelu em8POWER Každý modul je tématicky zaměřen na oblasti a techniky, které si můžete postupně osvojovat procvičováním s dalšími účastníky kurzu nebo klienty EMPOWERMENT Institutu. Teorii se budete učit formou zážitkové pedagogiky. Většinová část výcviku je věnována procvičování kladení otázek, technik nebo nástrojů. To se děje v tzv. triádách (skupinka 3 účastníků kurzu). Ve výcviku si koučování zkoušíte přímo na svých vlastních, reálných, životních nebo pracovních tématech - stáváte se tak KOUČEM SVÉHO VLASTNÍHO ŽIVOTA. Mezi jednotlivými moduly je dostatek času pro další osvojení koučovacích technik a kompetencí - trénujeme v tzv. peer skupinách (skupina účastníků kurzu procvičuje své dovednosti i mimo kurz s přidělenými klienty) a samostudium v e-learningu. Výcvik také obsahuje modul, který je sebezkušenostní a jeho smyslem je prohloubení vlastního sebepoznání kouče a uvědomění si naší motivace, vnitřních zdrojů a překážek. Podíváme se spolu i na to, jak nám toto sebeuvědomění může pomoci nebo naopak bránit při práci kouče. Výuka sebezkušenostní části se částečně odehrává v přírodě (městský park), kterou využíváme pro přirozené zrcadlení naší vnitřní krajiny a jejich témat a podporu celistvosti. Součástí kurzu je kvalitní on-line studijní opora v moderní on-line aplikaci, která je pro vás k dispozici zdarma 24 hodin, 7 dní v týdnu v průběhu celého studia. V aplikaci najdete texty, videa a audio-nahrávky.
 • Forma a místo výuky:
  10 dní (2 x 3 dny a 2 x 2 dny) = 80 hodin - synchronní (prezenční) výuka 56 h. je (prezenční výuka) věnováno rozvoji kompetencí kouče, nástrojům a technikám pro efektivní koučování, simulace - praktický trénink v triádách (skupiny studentů) 24 h. je (praktická výuka) věnováno praxi - koučování s reálnými klienty nebo peer skupiny studentů 5 dní = 40 hodin je vyhrazeno pro asynchronní (dálkovou) výuku (e-learning a samostudium) 1 den má 8 vyučovacích hodin. 45 min. - 1 hodina v prezenční výuce. 60 min. - 1 hodina v praktické výuce. Pro závěrečnou zkoušku je vyhrazen další 1 den. MÍSTO VÝUKY KURZU Pronájem školících místností a prostorů je v ceně kurzu. Ubytování, stravu a dopravu na místo si hradí účastník kurzu sám. V kalendářním roce se kurzy konají: 1 x ročně v Brně v Empowerment studiu na Jánská 8 (centrum města). Pro sebezkušenostní výuku je využíván park u hradu Špilberk (výuka cca. 2-3h./den). 1 x ročně v Praze, v rezidenci Hunger Wall na Malé Straně, Plaská 8, blízko parku Petřín, který je využíván pro sebezkušenostní výuku (2-3h./den). 1 x ročně se kurz koná mimo velká města, blízko přírody. Lokalita je vybírána na základě počtu přihlášek a s ohledem k dobré dojedenosti pro účastníky. Nejčastěji se pohybujeme v těchto lokalitách: - Jihomoravský kraj, statek Samsara - kraj Vysočina, Resort Sv. Kateřiny - Středočeský kraj, Paběnický mlýn - Středočeský kraj, Sv. Mikuláš zámek Kačina - České Švýcarsko, roubenky Doubice u Krásné Lípy Pro uzavřené skupiny se kurz koná i v zahraničí (Madeira - Portugalsko, Bali - Indonésie, Hawaii - USA). Neváhejte projevit svůj zájem. Při variantě ON-LINE (v případě nařízení vlády). SYNCHRONNÍ VÝUKA = výuka lektora se studenty v reálném čase 20 x 4 hod., obvykle 1x týdně 4 hod. v ÚT nebo ČT = 80 hodin Pokud jste skupina 3 osob a více, lze se domluvit na speciálních podmínkách = jiné místo konání, vlastní harmonogram, cena, atd. Je možné si domluvit i individuální výuku (vlastní harmonogram) pro 1 osobu. EMPOWERMENT STUDIO V BRNĚ:
 • Od koho se budu učit, kdo je lektorem?
  Ing. Soňa Staňková, DiS., PCC METODICKÁ GARANTKA, LEKTORKA VÝCVIKU MENTORKA A SUPERVIZORKA KOUČOVÁNÍ více o Soně ZDE aktivní členka ICF, PCC - certifikace ICF mentorka schválená v registru mentorů u ICF 10 let KOUČKA pro týmy a organizace 3 roky interní koučka v mezinárodní bance ​ 20 let LEKTORKA osobního rozvoje a leadershipu 9 let lektorka a mentorka v kurzech koučování 3 roky lektorka koučinku na Newton University ​ 8 let interně v mezinárodních korporacích 16 let CEO EMPOWERMENT Institutu 24 let PODNIKATELKA v několika organizacích 4 roky Prezidentka české pobočky Mezinárodní federace koučování ICF ​ AUTORKA koučovacího modelu em8POWER a transformačních programů 7 EP pro kouče, život a lídry s přes 1.200 hodin koučinku Vzdělání: 120 h. Koučink centrum s.r.o. - Akreditovaný externí profesionální kouč 64 hod. výcvik Supervize v koučování (5/22 - 2/23) Systémově-psychodynamický přístup, Diploma in Coach Supervision (ICBC) The International Centre for Business Coaching 360 h. sebezkušenostní výcvik Základy Eko Art Terapie u Eko Art Theraphy Institutu 60 h. sebezkušenostního výcviku v Deep Imagery - The Personal Totem Pole process, certifikovaný IIVR - International Institute of Visiualization Research 21 h. Procesově orientovaný přístup k tělesným symptomům a pohybu 21 h. POP, Budování autentických organizací – klíčové kompetence moci 102 h. Institut procesově orientované práce, Facilitace skupinových procesů 180 h. INTECO, akreditovaný výcvik v koučování 125 h. KVP, Výcvik v detekci psychodynamických skupinových procesů 64 hod. sebezkušenostního výcviku pro vlastní seberozvoj: Eligio Stephen Gallegos, PhD./USA: Deep Imagery - The Personal Totem Pole process 20 hod. na ČASK, Česká konference rodinných a systemických konstelací 32 hod. na PVŠPS: Rogerovský přístup ke klientovi, Gestalt, Fenomenologie a další _______________________________________________________________ Ing. Erika Falťanová, ACC ČLENKA ZKUŠEBNÍ KOMISE A SUPERVIZORKA členka ICF, ACC - certifikace ICF Absolvované akreditované výcviky vztahující se ke koučování: Co-Active Coaching (The Coach Training Institute, USA) 116 h. Solution Focused Brief Coaching (Solutionsurfers Switzerland) 28 h. TeamCoaching (Solutionsurfers, Switzerland) 14 h. Business Coaching College, Slovakia 84 h. Formální vzdělání: VŠE Bratislava, Fakulta managementu, Organizace a řízení podniků Ve výcviku je členkou zkušební komise a supervizorkou kompetencí v koučování. Pracuje online ve slovenštině, angličtině a maďarštině.
 • Jaké jsou vstupní podmínky?
  Vstupním předpokladem k přijetí do kurzu/výcviku jsou: - ukončené střední vzdělání s maturitní zkouškou - věk nad 18 let Pokud chcete výcvik ukončit profesní zkouškou (získat akreditační diplom o rekvalifikaci MŠMT nebo osvědčení o DVPP) je třeba před zahájením výcviku dodat" 1) motivační dopis na 1x A4 (důvody pro přihlášení do výcviku, očekávání). 2) Životopis. 3) Fotokopii nejvyššího dosaženého vzdělání (min. maturitní zkouška).
 • Jaké jsou podmínky pro úspěšné ukončení kurzu?
  Pro úspěšné ukončení výcviku a je třeba: - 80% docházka při synchronní výuce - 14 dní před konáním závěrečné zkoušky do své individ. on-line knihovny: 1) doložit koučovací praxi dodání seznamu 10 koučovacích schůzek s klienty 2) doručit kazuistiku vlastního koučování (popis 3 koučinků s 1 klientem) 3) příložit ke kazuistice - 1x audionahrávku koučovacího rozhovoru, který je předmětem kazuistiky - 1x doslovný přepis koučovacího rozhovoru v audionahrávce - složit závěrečnou zkoušku v den určený pořadatelem kurzu. Zkouška se koná prezenční formou. On-line verze je možná po předchozí domluvě s lektorem nebo v případě nařízení vydaných vládou. A) písemná zkouška (test znalostí o tématu koučování) B) ústní zkouška - obhajoba/prezentace vlastní kazuistiky o koučování V ceně výcviku je možnost zkoušku 3 x opakovat v termíny určené pořadatelem kurzu. Při opakování zkoušky frekventant dokládá k hodnocení znovu celé portfolio (tj. bod 2 - 3 = novou kazuistiku, novou audionahrávku a nový přepis audionahrávky koučování). Pokud potřebujete více času pro přípravu na zkoušku, lze si termín zkoušky po dohodě s garantem kurzu odložit na nejbližší možný termín, který je Institutem vypsán jako zkouškový. Přesun termínu pro závěrečnou zkoušku je zpoplatněn částkou 1.500 Kč. Pokud potřebujete individuální přístup, lze zkoušku absolvovat individuálně (jen vy a garant kurzu) exkluzivně Vámi vybraný den, za příplatek 4.000Kč.
 • Cena kurzu a co vše získám?
  Výcvik lze absolvovat ve 2 režimech: 1) 25.000 Kč za absolvování výcviku v případě seberozvoje (bez závěrečné zkoušky a vstupu do e-learnngu) 2) 50.000 Kč výcvik se závěrečnou zkouškou (Rekvalifikace MŠMT, nebo zkouška pro DVPP). Cena 50.000 Kč - výcvik se závěrečnou zkouškou - obsahuje: 120 hodin výuky (80 hod. synchronní/prezenční, 40 hod. asynchronní/e-learning) závěrečnou zkoušku v daném termínu (možnost 3 x opakovat) studijní materiály v digitální podobě vstup do e-learning prostředí (až 3 měsíce po ukončení studia) on-line aplikaci do mobilu zdarma se všemi studijními materiály možnost procvičovat koučink na reálných klientech EMPOWERMENT Institutu (Alumni absolventi výcviku, probono klienti Institutu) vstup do diskuzního Fóra - uzavřené studijní skupiny (FB, WhatsApp) individuální podporu od Soni Staňkové (zakladatelky Empowerment Institutu) během celého studia a týmu asistentů ve výcviku možnost pokračovat dál ve výcviku k mezinárodní zkoušce (výcvik akreditovaný u ICF). Cena 25.000 Kč - absolvování výcviku v případě seberozvoje - obsahuje: 80 hod. synchronní/prezenční výuky vstup do diskuzního Fóra - uzavřené studijní skupiny (FB, WhatsApp) individuální podporu od Soni Staňkové (zakladatelky Empowerment Institutu) během celého studia a týmu asistentů ve výcviku Cena neobsahuje: tisk studijních materiálů stravu, ubytování a dopravu účastníků na místo výcviku případný individuální termín pro závěrečnou zkoušku (3.000Kč), pokud se vám nehodí původní
 • Platba a storno podmínky:
  PLATEBNÍ PODMÍNKY: Jakmile nám odešlete přihlášku na kurz/výcvik, budeme vás kontaktovat a domluvíme se na podrobnostech včetně platebních podmínek, které pro vás budou dobré. Místo v kurzu vám bude rezervováno po uhrazení 50% částky kurzu, nejpozději do 30 dní před zahájením výcviku. Doplatek do 100% ceny je třeba uhradit nejpozději 14 dní před zahájením výcviku. Výcvik můžete platit až v 5 splátkách, na kterých se s námi předem domluvíte. Dodržováním platebního kalendáře si zajistíte pokračování v kurzu. Změní-li se u vás situace a potřebujete-li jinou splatnost nebo rozložení splátek i během výcviku, rádi vám vyjdeme vstříc. Výcvik lze platit kafeteria systémem z https://www.benefit-plus.eu a zde je jeho cena navýšená o 10 %. Výcvik je akreditovaný MŠMT (rekvalifikace) a DVPP (osvědčení): je osvobozený od DPH a můžete na něj tedy získat úhradu z dotací nebo EU projektů. STORNO PODMÍNKY: Zrušíte-li svou účast méně než 30 dní před zahájením výcviku, 50% záloha se nevrací. Můžete však svou účast převést na jinou osobu nebo jí přeložit na jiný běh kurzu (což lze učinit 1x a na základě objektivních důvodů jako je nemoc nebo tíživá osobní situace). Pokud dojde ze strany pořadatele během konání výcviku k změně předem stanovaných podmínek - změna místa konaní, změna termínů, změna lektorů bude Vám nabídnuta možnost z výcviku odstoupit s nárokem na vrácení reciproční části hodnoty výcviku. Rozhodnete-li se z výcviku vystoupit před jeho ukončením, respektujte prosím, že se nevrací kurzovné zpět. Při objektivních důvodech přerušení výcviku (nemoc) se lze dohodnout na absolvování výcviku v náhradních termínech, které však nejsou právně vymahatelné. Budou-li v průběhu výcviku vydána vládní nařízení znemožňující prezenční výuku, přesouvá se výuka do on-line prostředí ve stejných termínech jak byla plánovaná prezenční výuka.

PARTNEŘI  &  AMBASADOŘI

Pokud se vám koncept akce líbí, můžete ho podpořit jako ambasadoři a zde můžete mít vaše logo o vašem zapojení a podpoře dáme i dál více vědět.

team@sonastankova.com

Freedom Festival
bottom of page