top of page

Vítejte!

Earth Day  🌍 oslavte s námi Den ZEMĚ s ponořením se do 🌱 JARNÍ PŘÍRODY
Earth Day  🌍 oslavte s námi Den ZEMĚ s ponořením se do 🌱 JARNÍ PŘÍRODY

ne 21. 4.

|

Hotel Kouty

Earth Day 🌍 oslavte s námi Den ZEMĚ s ponořením se do 🌱 JARNÍ PŘÍRODY

Připojte se ke mně v neděli 21. 4. do srdce přírody naší ČR, Vysočiny. Při odpoledním programu se budeme zaměřovat na symboliku jara jako období nových začátků, obnovy a proměny. Čeká na vás relaxačně kreativní program inspirovaný přírodou, kterou tím společně uctíme a oslavíme.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události

Čas a místo

21. 4. 2024 14:00 – 18:00

Hotel Kouty, Rejčkov 20, 584 01 Dolní Město-Ledeč nad Sázavou, Česko

O události

Pojďte se mnou oslavit a uctít Den Země, který se slaví na celém světě 22. 4. je to den, kdy si můžeme připomenout na jak krásném místě to žijeme. Můžeme toto místo uctít a radovat se z toho, že v něm a s ním stále ještě můžeme být.

Oslavit tento den můžeme spolu symbilicky jak jinak než v přírodě. Zvu vás na kreativně tvořivý workshop. Relaxačně strávené odpoledne v srdci ČR - Vysočině a v srdci přírody - oblast Melechov (blízko Stvořidel u Světlé nad Sázavou).

Den Země společně oslavíme 21. 4., v neděli tímto programem, který je pro vás celý zdarma:

P R O G R A M

🌍   14:00 - 16:30🌲 Lesní lázní - Shinrin Yoku, která má hodnotu 780 czk a pro vás bude tento den celá zdarma.

Můžete darovat dobrovolný příspěvek, který bude použit na ozdravení přírody v kraji Vysočina.

Co jsou to lesní lázně?

Shinrin Yoku, je japonský výraz pro "lesní lázeň", nám umožní prozkoumat a využít sílu jarní přírody. Při nenáročné ozdravné procházce jarní krajinou se budeme díky krátkým aktivitám ponořovat do zeleného lesa, naslouchat ptačím zpěvům a vnímat, jak se příroda probouzí k životu. Budete se moci pozastavit, zapojit smyslové vnímání, relaxovt ale i experomentovat s přírodními živly v krajině. Tato procházka nám poskytne příležitost pro relaxaci, zklidnění mysli a naplnění našich srdcí energií a radostí. Shinrin Yoku je dárek, který si zasloužíte. Přijměte pozvání a přijďte prožít tento unikátní zážitek s námi. Vaše tělo, mysl i duše vám budou vděčné. Osobně vás nenáročnou 2,5h. procházkou s aktivitami z Lesní lázně provedu.

🌍  16:30 - 18:00 🎨 Umění v přírodě - Land Art Mandala společné tvoření v přírodě pro vás bude tento den celé zdarma.

Můžete darovat dobrovolný příspěvek, který bude použit na ozdravení přírody v kraji Vysočina.

Pojďme společně vytvořit něco hezkého pro místní krajinu. Pojďmě se přírodě darovat a společně vytvořit jarní mandalu. Jaro je časem pro zrození nových začátků a radování se ze znovuobnovy. Využijme přírodních zdrojů, které nám jaro nabízí, jako jsou potoky plné vody, louky s mladou zelenou barvou, barvy květů na stromech a rostlinách a společně objevíme, jak můžeme tyto materiály proměnit v originální kreativní díla. Voda, svěžest, akvarelové barvy .... Nejenže se budete bavit a tvořit, ale také budete mít možnost prozkoumat svoje vnitřní emoce a uvědomit si své potenciály. Při tomto procesu se uklidňujeme a nacházíme vnitřní střed. Naši zkušení kouči vás budou provázet během celého procesu, poskytnou vám podporu a povzbuzení a pomohou vám objevit nové perspektivy.

____________________

A   K D Y Ž   B U D E   P R Š E T?

Pokud nás zastihne klasické dubnové počasí, oslavíme a uctíme Den Země v zázemí hotelu Kouty, které je pro nás připraveno. Ponoříme se do aktivní imaginace, budeme tvořit s přírodními materiály, sdílet příběhy rozvíjet ztělesněné uvědomění i uvnitř budovy.

____________________

P R O   K O H O   J E   A K C E   V H O D N Á  a pro koho ne?

Akce je vhodná pro dospělé lidi (nad 18 let) se schopností ujít 1 - 2,5 km pomalým tempem v nenáročném terénu. Pro ty z vás, kdo budete respektovat, že se během akce nekoučí a nekonzumuje alkohol. Pro ty z vás, kdo máte rádi přírodu nebo se snažíte si s ní znovu obnovit kontakt.

Tato akce se nehodí pro osoby mladší 18 let. Akci pro rodiny s dětmi pro vás rádi připravíme v jiný den :-). Pokud trpíte na alergie, zvažte prosím také svou účast.

____________________

C O   S I   V Z Í T   S   S E B O U?

Budeme se pohybovat v jarní přírodě, která může být klasicky dubnová = chvíli teplo, chvíli déšť a chvíli klidně i velká zima. Oblečte se tedy tak, aby jste měli dostatečný komfort pro 3h. pobyt v přírodě v lese. Půjdeme i jarní loukou, která bude pravděpodobně mokrá, obujte se tedy prosím dobře. S sebou se také hodí malý batůžek s vodou na pití a malým občerstvením. Pokud bude pršet, budeme tvořit uvnitř a jsou pro vás připravené výtvarné pomůcky přímo na místě.

Hezké bude, když s sebou přinesete něco ze své zahrady nebo loňské úrody. Tento dar pak můžeme společně začlenit do Land Artu, který vytvoříme pro přírodu, v přírodě.

____________________

M Í S TO   K O N Á N Í 

Místo je přesně uprostřed ČR. Od Prahy 85 km a z Brna 120 km. 

Oslava se koná v nejčistším kraji a srdci České republiky, Vysočině. Uprostřed lesního areálu hotelu Kouty o velikosti 10 hektarů s vlastním rybníkem o rozloze 2,5 hektaru, v malebném údolí na úpatí vrchu Melechov. Lesním areálem protéká potok, který napájí pstruhový rybník s jednou z nejčistších vod v Česku.

Melechov je pokrytý mohutným lesním masivem s mnoha magickými místy a prastarou energií, kterou tu využívali už staří Keltové. Čisté okolní prostředí – slunce, voda, vzduch, skály, louky a lesy – vše ve spojení s magií přírody, nabízí ideální podmínky pro uctění a oslavu Dne Země.

Lesní oblast u 👉🏻 www.hotelkouty.cz , u kterého se také ve 14h. sejdeme před hlavním vchodem do hotelu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

K D O    V Á S     B U D E     P R O V Á Z E T  

Nedělní odpoledně pro vás připravila a provázet vás bude Ing. Soňa Staňková, DiS. společně s kouči z Nature Journey programu. Soňa je profesionální koučka s certifikačním titulem PCC a 14 letou praxí v koučování. Arteterapeutka s 4 letou praxí a odborným vzděláním v rozsahu přes 600 hod. Aktivně praktikující Ekoterapeutka s úspěšně ukončeným odborným vzděláním v aplikované ekopsychologie a programu Advanced Ecotherapy na Pacifica Graduate Institute v USA.  Díky úspěšně absolvovanému superviznímu výcviku pracuje také jako supervizorka koučů a vede mezinárodně akreditované výcviky koučování. Pro již praktikující kouče realizuje nádstavbové kurzy NATURE JOURNEY - koučování v přírodě a s přírodou a ART COACHING - kreativní techniky.  Více o Soně 👉🏻 https://www.sonastankova.cz/vice-o-sone

Soňa pracuje v oblasti rozvoje dospělých přes 20 let a zlatou nití jejich programu je zaměření pozornosti na emPOWERment = zplnomocnění prostřednictvím obnovy spojení naší vnitřní krajiny s tou vnější a díky posilování 4 základních psych. funkcí - cítění, myšlení, intuice a tělesné vnímání.

________________________________________

Rezervace místa:

Místo Vám můžeme rezervovat jen na základě přihlášky. 

________________________________________

Těšíme se na Vás,

Soňa Staňková a tým koučů z Nature Journey

T Ě Š Í T E   SE? 

🌱 Když se zaměříme na jaro, můžeme se inspirovat energií a obnovou. Je to čas probuzení a nových začátků. Stejně jako rostliny, i my můžeme začít růst a rozvíjet se. Můžeme se ptát sami sebe, co bychom chtěli zasadit do našeho života a jaké nové věci chceme objevit. Je to čas očisty pro realizaci svých vizí, kdy potřebujeme najít odvahu a chuť vkročit do neznámého a nového.

Jaro má také svou vlastní symboliku, která může být velmi inspirativní pro náš osobní rozvoj. Příroda se probouzí ze zimního spánku a začínáme pozorovat nový život všude kolem nás. Je to čas pro mladou, křehkou a přesto silně odvážnou energii, která se rodí i v naší vnitřní krajině. Je to čas pro péči o ono nové, mladé, rodící se v přírodě i v naší psychice. Je to čas, kdy se mnoho z nás cítí přirozeně motivováno a plné energie.  Je to čas volání k:

🌱  Obnova a oživení: 

Jaro nám přináší novou energii a možnost začít znovu. 

Budeme se zabývat tím, jak můžeme obnovit naše životy a oživit naše sny a cíle.

🌱  Růst a rozvoj:  

Jaro je obdobím růstu a rozvoje. 

Budeme prozkoumávat, jak můžeme rozvíjet své schopnosti a talenty a stát se lepší verzí sebe sama.

🌱 Proměna a odhodlání:

Jaro je také spojováno s proměnou. 

Budeme se učit, jak přijmout změny ve svém životě a jak se odhodlat k tomu, abychom dosáhli svých cílů.

🌱 Síla a odolnost - křehkost a něžnost:

Příroda během jara ukazuje svou sílu a odolnost a zároveň křehkost. Budeme se učit, jak získat sílu a odolnost z přírody, jak jí spojit s křehkostí a něžností a použít je obě ve svém každodenním životě.

🌱 Harmonie a rovnováha:

Jaro je obdobím, kdy příroda dosahuje svého vrcholu harmonie a rovnováhy. Budeme se zaměřovat na to, jak nalézt harmonii a rovnováhu ve svém životě a jak integrovat přírodu do našeho každodenního prostředí.

Vstupenky

  • Registrace na Den Země 21. 4.

    Můžete zvolit jakoukoli výši dobrovolného příspěvku, který bude transparentně použit pro péči o přírodní krajinu v kraji Vysočina.

    Dobrovolná platba
    Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

Image by Cristina Gottardi

Brzy na viděnou!

bottom of page