87 | Výklad snů a symbolů

Lidé už od pradávna tušili, že sny mají svůj význam, ale teprve Sigmund Freud se jimi začal opravdu seriózně zabývat. Freud považoval sny za královskou cestu do nevědomé mysli. Věřil, že plní funkci strážce našeho spánku a že jejich nejdůležitějším úkolem je vyplnit nevědomá přání, která by mohla snícího ve spánku rušit. Sny ovšem musí pracovat chytře, aby se proti nim nepostavil náš cenzor – tedy vědomá kontrola, morálka a etika, které by vzbudily naše kritické JÁ. Jelikož každý z nás má i taková přání, za která by se styděl nebo by si je dokonce nikdy vůbec nepřiznal, je výklad velmi komplikovanou záležitosti.

Proto mívá sen mnohdy nejhlubší smysl právě tam, kde se zdá nejzmatenější.

Freud předpokládal, že sny nám umožňují nově zpracovat konfliktní materiál našeho života a rozhodl se toho využít k terapii.

Zdroj: http://houmrovo.gvn.cz/septima/data/ostatni/ov/SEN.pdf

Čtení snů a symbolů můžeš praktikovat několika způsoby. Stále jsou mezi lidmi oblíbené snáře, ve kterých zalistuješ a najdeš si např. slovo PES – jelikož se ti tento symbol zjevil ve snu. A u slova PES budeš mít výklad, co tento symbol znamená pro tvůj reálný život. Snáře vznikly sběrem symbolů u lidí a dále mapováním, jak se dané symboly pak u lidí projevovaly v reálných životech. Ač je tato cesta výkladu jednoduchá a rychlá, pro mě osobně je velmi svazující. Všimla jsem si, že když si přečtu výklad symbolu, začnu k tomuto výkladu více zaměřovat svou pozornost a někdy až uměle vytvářet podmínky ve svém životě pro to, aby se výklad snáře naplnil.Hledala jsem tedy jiné cesty, jak lépe porozumět symbolům a svým snům. Při svém objevování jsem si udělala jasno v tom, že mi nejlépe funguje cesta Freuda. Tedy cesta k sobě samé a hledání individuálního porozumění svého snu a symbolů.
Dnes se vydej na návštěvu k sobě samé/mu. V řízené meditaci najdi své vnitřní moudré já a pohovoř s ním o svém snu a symbolu, který se v něm zjevil. Pro tuto meditaci jsem pro tebe sepsala průvodce, kterého najdeš ve svém dnešním e-booku.

Můžeš se také nechat inspirovat slovy Moojiho ve videu. Jejich hloubka mě velmi oslovila.


S láskou, SoňaNejnovější příspěvky

Zobrazit vše

2006 - 2021 ©

 

EMPOWERMENT INSTITUT

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest

Ing. Soňa Staňková, DiS., ACC

EMPOWERMENT Institut s.r.o., Příkop 838/6, 602 00 Brno

pošta: Jánská 447/8, 602 00 Brno

 +420 774 981 730 |  e-institut@sonastankova.com

DIČ: CZ 276 94 020

účet: 3222536349/0800

schránka: yytdtbv

GDPR