77 | Odpouštění jako klíč ke štěstí - technika Ho'oponopono

Pro rozvoj své důvěry můžeš také použít techniku Hóoponopono. Pochází od havajských šamanů. Její hlavní myšlenka stojí na tom, že cokoli ve vnějším světě vychází nejprve z tvého vnitřního světa. To znamená, že máš vliv na cokoli, co je ve světě kolem tebe. Pomocí Hóoponopono na Havaji lidé léčili sami sebe. Sama tuto metodu používám, když chci rozpustit napětí v těle nebo mysli. Když chci vytvořit prostor pro upřímné odpuštění jak sobě, tak i druhým.


Metoda Hóoponopono si získala místo i v psychologické praxi díky doktorovi Ihaleakalu Hew Lenovi, který díky ní vyléčil řadu psychicky nemocných vězňů. Základem metody je, že se učíš mít absolutní odpovědnost za své myšlenky, emoce, slova a činy, ale i za vše, co vnímáš svými smysly okolního světa. Svět mohu vyléčit, pokud vyléčím sám/a sebe - pokud budu milovat sám/a sebe.


Technika pracuje s afirmacemi, které nahlas vyslovuješ a opakuješ směrem k danému problému nebo osobě. Právě doktor Hew ji zjednodušil na 4 základní afirmační věty:


OMLOUVÁM SE - PŘIJÍMÁM TĚ

Díky těmto slovům uznáváš, že víš, že se něco stalo, a že si to uvědomuješ.

PROSÍM, ODPUSŤ MI

Odpouštíš té části sebe, která si uvědomuje problém. Odpouštíš tím tedy hlavně sám/a sobě.

MILUJI TĚ - DĚKUJI Ti

Tato slova doslova rozproudí zablokovanou energii. Opakováním vyjadřuješ vděčnost, laskavost a pokoru. Podporuješ tím mír v sobě i pro ostatní.


Uvědom si, prosím, že samotná technika funguje více za předpokladu, že při jejím praktikování zaujmeš postoj s pozitivním úmyslem, záměrem.


V dnešním průvodci je pro tebe připravena krátká Hóoponopo modlitba a ohlédnutí, sebereflexe za týdnem, kdy jsi se věnoval/a tématu Důvěra.


Pro pěkný den Soňa

6 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

2006 - 2021 ©

 

EMPOWERMENT INSTITUT

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest

Ing. Soňa Staňková, DiS., ACC

EMPOWERMENT Institut s.r.o., Příkop 838/6, 602 00 Brno

pošta: Jánská 447/8, 602 00 Brno

 +420 774 981 730 |  e-institut@sonastankova.com

DIČ: CZ 276 94 020

účet: 3222536349/0800

schránka: yytdtbv

GDPR