72 | Stav mého účtu důvěry

Důvěru si můžeme představit jako svůj vnitřní účet, který má výdej a příjem. Důvěra přijatá a vydaná. Základním vkladem na tento účet nám přispěli jako první naši rodiče v dětství. Byl to přesně takový vklad důvěry, jakou měli oni sami k sobě. Když tvoje maminka důvěřovala sama sobě a uměla mít zdravou důvěru i k ostatním. Věřila, že svět je pro ni dobrým místem, bylo pro ni pak snazší plnit touto důvěrou i tvůj účet. Pokud se však ve svém životě potkala se zklamáním nebo zradou ve vztahu, mohlo ji stát více vlastní energie plnit tvůj účet důvěrou, protože sama neměla z čeho čerpat. Podporovat tě v růstu důvěry v sebe.


Vztahy jsou zajímavé, ráda je zkoumám. A až ve svém zralém věku jsem pochopila, že rodiče nejsou zodpovědní za neustálé vklady na náš účet důvěry a sebedůvěry. Stejně tak jako nikdo jiný nenavýší naši vkladovou část účtu tolik, jako my sami. To je ten největší a nejstabilnější přítok. My sami můžeme tvořit plusový příjem svého účtu důvěry. Neboť sebedůvěra se může rozvíjet i v pokročilém věku díky aktivnímu seberozvoji. Pochop, prosím, s láskou a pokorou, že naši rodiče dělali to nejlepší, co v dané chvíli mohli. A dnes je čas začít se starat o svůj účet důvěry. Pečovat o to, aby se na něm děl pohyb a udržovala se rovnovážná hladina vkladu a výdeje.
Účet důvěry

výběr

°° já důvěřuji

sobě, druhým lidem, situacím, světu

vklad

°° je mně důvěřováno

druzí lidé mně důvěřují


V dnešní výzvě prozkoumej, jaká je nyní výše tvého účtu důvěry. Především se dnes zaměř na vkladovou stránku - co podporuje tvoji sebedůvěru a důvěru v druhé. Touto aktivitou tě provedou koučovací otázky ve tvém e-booku.

V následujících dnech 11. týdne se pak budeme věnovat tomu, jak vytvořit prostor, aby ti druzí lidé také důvěřovali = část výběru v tvém účtu důvěry.


S důvěrou

Soňa

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

2006 - 2021 ©

 

EMPOWERMENT INSTITUT

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest

Ing. Soňa Staňková, DiS., ACC

EMPOWERMENT Institut s.r.o., Příkop 838/6, 602 00 Brno

pošta: Jánská 447/8, 602 00 Brno

 +420 774 981 730 |  e-institut@sonastankova.com

DIČ: CZ 276 94 020

účet: 3222536349/0800

schránka: yytdtbv

GDPR