65 | Do které životní oblasti je dobré zaměřit svou pozornost

Představ si lukostřelce, který má záměr střelit svůj šíp do terče - přímo do středu. Má několik možností, jak to udělat. Ta, jejíž dobrý výsledek je nejvíce pravděpodobný, je, že než střelec pošle šíp ze svého luku, dá si čas na koncentraci. Potřebuje být klidný. Soustředí se na tady a teď. Když napíná tětivu je pozorný. Svou mysl zaměřuje na cíl - černý bod v terči.

Pokud se jedná o ojedinělou aktivitu, nepotřebuje střelec mít velký záměr nebo vizi, která by ho udržovala v energii se s cílem každý den potkávat a pracovat na svém zlepšení a jeho nejlepším dosažení. Stačí mu ten okamžik, že se nyní trefil. Pokud se však jedná o střelce, jehož dlouhodobým záměrem je vyhrát závod, který bude za půl roku, potřebuje posílit svou vytrvalost, mít jasno v tom, proč danou věc dělá. Mít nastavenou růstovou mysl, vizi, záměr, a nakonec i tréninkový plán.

Podobné to může být i s naším životem. Chceme-li něčeho dosáhnout nebo něco změnit, můžeme být jako onen lukostřelec.


Vždy se klientů při koučování ptám:

Proč chcete zrovna toto?

Kam tento krok zapadá do vašeho celkového života?

Na co dalšího bude mít vliv?

Co dobrého vám to do života přinese?

Dostávám od klientů odpovědi typu, budu se cítit lépe, budu mít lepší život, budu šťastnější.

To je velmi neurčitý záměr, kterému je dobré se více pověnovat. Více ho vykonkretizovat, posvítit si na něj.

Aby si ho náš mozek a všechny buňky těla dokázaly více přestavit a procítit.
Často však klienti při koučování i tápou. Pociťují potřebu nějaké změny - ať již profesní nebo osobní, ale neví, kam se zacílit, do jaké změny se pustit jako první. Kde vlastně začít.


Proto jsem během několika let vytvořila pro klienty koučovacího průvodce, který jim pomáhá podívat se na svůj život z většího nadhledu. Je to takový životní Kompas. Zkoumá 7 základních životních oblastí, které nás v životě potkávají a často je řešíme. 7 témat, kolem kterých se točí hodně naší aktivity a energie.V dnešní výzvě s tebou tohoto původce sdílím. Můžeš si ho vyplnit a pokud budeš potřebovat moji podporu, neváhej se ozvat.


Pokud máš zájem, můžeš si také udělat test, který mapuje tvých základních 7 oblastí života a pomůže ti v nasměrování, kam se vydat. Ozvi se mi a já ti ho pošlu :-)


S přáním slunečného dne

Soňa

8 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

2006 - 2021 ©

 

EMPOWERMENT INSTITUT

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest

Ing. Soňa Staňková, DiS., ACC

EMPOWERMENT Institut s.r.o., Příkop 838/6, 602 00 Brno

pošta: Jánská 447/8, 602 00 Brno

 +420 774 981 730 |  e-institut@sonastankova.com

DIČ: CZ 276 94 020

účet: 3222536349/0800

schránka: yytdtbv

GDPR