60 | Jak plout po řece emocí


Pohyb znamená život. Pohyb našeho srdce, plic nás udržuje naživu. Pokud se dostatečně nehýbeš a nedáváš dostatečný prostor svému tělu, aby prožilo emoce, které se v něm dějí, stagnuješ. Podobně jako přehrazená řeka. Když se tvoje tělo dá do pohybu, když si dovolíš nechat protéct svoje emoce, prožívání a cítění svým tělem, začneš se čistit, občerstvovat a obnovovat podobně jako plynoucí řeka.


Naše těla, srdce a mysl jsou stvořeny k pohybu, podobně jako střídající se roční období, den a noc nebo cyklus přibývání a ubývání měsíce. Veškerý život je v pohybu. Když se pohybujeme - fyzicky, emočně, mentálně, rezonujeme se životem. Pohybujeme-li se vědomě a jsou-li naše těla, srdce a mysl při tom propojeny, vyživujeme svou duši a spojujeme se s duchem života. Život je tvořivá a dynamická interakce mezi stabilitou a změnou, hranicemi a růstem, uvědoměním toho, co je a pohybem k tomu, co může být.

zdroj, kniha: Léčení pohybem - Susannah a Yáacov Darling Khanovi. Maitrea


Dnešní výzva je pokračováním výzvy č. 59, kdy jsi navštívil/a svou řeku emocí a pozoroval/a jsi ji nehodnotícím přístupem. Dnes se se svou řekou zkusíš více propojit svým tělem. V průvodci jsem pro tebe připravila cestu, jak se rozpohybovat jako tvoje řeka emocí. Zkus ji uvést do pohybu, dát jí život, pomocí svého těla.


V průvodci také najdeš anglický text a překlad dnešní písně, která je pro mě velmi inspirativní a ráda si jí pouštím právě pro rozpohybování mého těla a napojení se na svou řeku emocí.


Přeji ti krásně protančený den s tvou řekou

Soňa

7 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

2006 - 2021 ©

 

EMPOWERMENT INSTITUT

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest

Ing. Soňa Staňková, DiS., ACC

EMPOWERMENT Institut s.r.o., Příkop 838/6, 602 00 Brno

pošta: Jánská 447/8, 602 00 Brno

 +420 774 981 730 |  e-institut@sonastankova.com

DIČ: CZ 276 94 020

účet: 3222536349/0800

schránka: yytdtbv

GDPR