55 | Jak si vytvářet pomocí těla pozitivní stopy do své zásobárny energie

Domnívám se, že je dobré udržovat v životě rovnováhu a všímat si nejen toho, že nás v těle něco bolí, ale i stavu, kdy je tvoje tělo úplně ok, cítí se neutrálně a zdravě nebo dokonce v pozitivní energii. Zároveň chápu, že žijeme ve velmi rychlé a dynamické době a všímat si toho, že je něco v pořádku, je náročnější úkol, než si všimnout bolesti nebo nefunkčnosti. Vyžaduje to trénink a citlivost k sobě samým.Jestliže chceš, aby tělo pomohlo duši cítit se lépe a naopak,

můžeš zkoušet zaujmout takové držení těla, s nímž je propojen pozitivní pocit a zkušenost z minulosti.

Můžeš to udělat prostřednictvím představivosti a imaginace, kterou jsme se učili v 6. týdnu. Dobré a účinné je však učit se zachytit svou pozorností neutrální nebo pozitivní stav těla v okamžik teď a tady = přítomnosti. Proto je dobré si všímat svého těla, i když se cítíme dobře a ukládat si tento vjem do databanky v mozku jako vjem v podobě obrazu, pocitu.

K čemu je to dobré?

Do databanky můžeš pro tuto vzpomínku vstoupit například v situacích, kdy se ocitneš ve stresové situaci nebo napětí a pomoci si tak sám/a sobě.


Tato metoda, kdy jsi pomocí správného držení těla schopný/á vyvolat pozitivní pocity, se v psychologii nazývá Priming a v dnešním pracovním listě jsem pro tebe připravila průvodce, který obsahuje koučovací otázky. Otázky ti pomohou poznat a pojmenovat pozitivní energetický stav.
Měj pěkný den Soňa

8 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

2006 - 2021 ©

 

EMPOWERMENT INSTITUT

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest

Ing. Soňa Staňková, DiS., ACC

EMPOWERMENT Institut s.r.o., Příkop 838/6, 602 00 Brno

pošta: Jánská 447/8, 602 00 Brno

 +420 774 981 730 |  e-institut@sonastankova.com

DIČ: CZ 276 94 020

účet: 3222536349/0800

schránka: yytdtbv

GDPR