50 | Tělo a duch tvoří jednotu

Člověka tvoří jednota myšlenek, pocitů a těla. Už jsme si v 1. týdnů říkali, jak je tělo jako hmota důležité, protože je tvým kompasem. Posílá ti hodně zpráv o tom, co se v něm děje i na nevědomé úrovni. Prostřednictvím těla se můžeš dozvědět, jak se má tvoje duše. Poznáš, že tvoje tělo má bolest, nebo naopak, že mu je dobře a raduje se?


Dobrá tělesná činnost je tedy důležitým prvkem životní rovnováhy. Jak ukazují výzkumy depresí, tělesná aktivita také prospívá dobré psychice. Ne nadarmo se říká "ve zdravém těle, zdravý duch". Kdo posiluje svoje tělo, získává i dobrou duševní rovnováhu a sílu. Každý z nás může pěstovat zdraví těla a tím i duševní sílu. Nezáleží na tom, jaké máme tělesné předpoklady nebo věk. Technik a druhů cvičení je dnes mnoho a vybrat si může každý.


V tomto týdnu nám nepůjde o rozvoj svalové hmoty. Zaměříme se na rozvoj všímavosti ke svému tělu, vědomé ovládání svého těla a také radost, kterou ze svého těla máme. Být v dobrém kontaktu se svým tělem vyžaduje rozvíjet míru vnímání a ovládání svého těla.Dnešní výzva ti nabídne průzkum tvého těla. Hledej odpovědi na otázky:Jaké části tvého těla vnímáš jako velmi silné a zdravé?

Které části tvého těla naopak vyžadují větší péči?

Jak o své tělo pečuješ?

S jakou částí těla jsi nejvíce v kontaktu - cítíš jí, vnímáš jí?

Jakým způsobem s tebou komunikuje tvoje tělo, jaké ti posílá signály?Otázky jsou pro tebe připraveny v e-booku.

Najdeš zde i siluetu těla, kam si můžeš barevně zakreslit, jak na tom tvoje tělo aktuálně je.Já tělo vnímám jako krásný chrám. Udivuje mě, jak v něm vše funguje a navíc jak se dá tvarovat. Baví mě tělo zkoumat. Poslední 3 roky například rozvíjím svou citlivost ke svému tělu stravou. Vědomě jím a vnímám, jaké potraviny mému tělu prospívají a jaké ne. Při pátrání po informacích o těle jsem našla dokument, který vtipně popisuje tělo. Jak funguje a co potřebuje. Věřím, že by video mohlo být i pro tebe inspirativní, proto ho přikládám.


Těším se na sdílení siluet těl v našem Fóru,

Soňa

16 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

2006 - 2021 ©

 

EMPOWERMENT INSTITUT

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest

Ing. Soňa Staňková, DiS., ACC

EMPOWERMENT Institut s.r.o., Příkop 838/6, 602 00 Brno

pošta: Jánská 447/8, 602 00 Brno

 +420 774 981 730 |  e-institut@sonastankova.com

DIČ: CZ 276 94 020

účet: 3222536349/0800

schránka: yytdtbv

GDPR