46 | 5 kroků pro odstranění omezujících přesvědčení

Pokud jsi v předešlých výzvách udělal/a seznam svých přesvědčení, vyber jedno, které budeš tento týden měnit a prozkoumej kořeny tohoto přesvědčení. Můžeš se posunout dál ve vnitřní práci a pustit se do změny tohoto přesvědčení.


To můžeš například udělat 5ti krokovou metodou, jejíž autorkou je Judith Anodea, která cestu změny přesvědčení přirovnává k osazování zahrady. Nejdříve je třeba připravit půdu, vyčistit ji od plevele a udělat prostor pro něco nového. Až pak je půda připravena přijmout semínko a umožnit mu růst. Chceš-li mít ze semínka rostlinu, je to jen na tvé péči, jak se o ní budeš dál starat.


Tak je to i s přesvědčeními. Nejdříve je třeba se naučit ta stará opustit. Uvědomit si, v čem tě omezovala. Je normální a běžné, že jakmile tuto práci začneš, začnou se také vynořovat ještě hlubší vzorce, které se budou snažit staré přesvědčení držet mezi sebou. Buď k sobě citlivý/á a laskavý/á. Je to cesta, dej si na ni čas. Jakmile stará a nefunkční přesvědčení opustíš, můžeš své mysli poskytnout nový funkční příběh, který bude tvůj život lépe kultivovat a bude to tvé mysli ku prospěchu.


Pro 5ti krokovou metodu na odstranění omezujících přesvědčení budeš využívat imaginace - představivosti, které jsme rozvíjeli v 6. týdnu.


Průvodce touto metodou je pro tebe zde:


S láskou Soňa

3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

2006 - 2021 ©

 

EMPOWERMENT INSTITUT

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest

Ing. Soňa Staňková, DiS., ACC

EMPOWERMENT Institut s.r.o., Příkop 838/6, 602 00 Brno

pošta: Jánská 447/8, 602 00 Brno

 +420 774 981 730 |  e-institut@sonastankova.com

DIČ: CZ 276 94 020

účet: 3222536349/0800

schránka: yytdtbv

GDPR