37 | Co si myslíš, tím se postupně stáváš!

Náš mozek je orgán, který má velmi rád představy a obrazy. Celá záhada a síla vizualizace spočívá v tom, že pokud si v mozku začneme vytvářet představu cílového stavu, mozek neumí rozlišit představu od reality. Nedokáže rozlišit, že je to jen představa a né realita tady a teď. Díky tomu se spustí v těle stejná biochemická reakce, jakoby se představa stala skutečností. Můžeme si to představit tak, že mozek vlastně onu představu doslova prožívá. Tělo dokonce také začne reagovat.


Co si mozek nedokáže přestavit, neumí uvést v život a realitu a opačně. To je dobrá zpráva pro ty, kteří si dokáží představit pozitivní situace a vjemy. Pokud si dokážeš představit něco hezkého a příjemného, vyplavuje se ti do těla hormon oxytocin - hormon štěstí. Síla vizualizace je opravdu velká. A proto je třeba přistupovat ke svým představám velmi všímavě a láskyplně. Třeba takovým přehráváním negativních scénářů a situací doslova určuješ svou budoucnost, to, že tyto situace nastanou. Jelikož mozek těmto představám věří a uvede v chod jejich realizaci. Cílenou pozitivní vizualizací však zvyšujeme svou výkonnost, zlepšujeme uzdravování v nemoci, řešíme kreativněji problémové situace, zvládáme lépe strach z něčeho i stresovou reakci.


Ne nadarmo se ve sportu říká, že vítězství se odehrává v hlavě. Vždy můžeš ke svým myšlenkám zaujmout vědomý postoj. Sám/a se můžeš rozhodnout, jakou informaci dáš mozku na zpracování - jaký obraz mozku dovolíš malovat.Pro tvorbu vizí je třeba rozvíjet představivost - vizualizaci. Dnes můžeš začít jednoduchým cvičením, které najdeš v e-booku (stáhni si ho kliknutím).Těším se na tvé obrazy!


Soňa

Chceš se dozvědět více o tom, jak funguje mozek při vizualizaci a obrazotvornosti? Podívej se na video (české titulky můžeš zvolit v automatickém překladu).

4 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

2006 - 2021 ©

 

EMPOWERMENT INSTITUT

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest

Ing. Soňa Staňková, DiS., ACC

EMPOWERMENT Institut s.r.o., Příkop 838/6, 602 00 Brno

pošta: Jánská 447/8, 602 00 Brno

 +420 774 981 730 |  e-institut@sonastankova.com

DIČ: CZ 276 94 020

účet: 3222536349/0800

schránka: yytdtbv

GDPR