24 | Anděl A


Rozvoj sebelásky lze praktikovat na několika úrovních a různými způsoby. Někomu se osvědčují vizualizace - představování si obrazů, kde jsi schopný si lásku představit jako bytost, zvíře, nebo jako něco imaginárního. Někdo rád poslouchá hudbu nebo hraje na hudební nástroj a cítí při této aktivitě energii, která v něm probouzí lásku k sobě. Pro někoho jiného jsou vhodné meditace jen v klidu bez doprovodu slova. A dalšímu mohou pomoci meditace, kde ho průvodce provede svým hlasem celou meditací. Někteří lidé potřebují, aby vše vnímali svým tělem a integrovali své změny do hmoty - do reálného světa, proto tančí a cvičí. Další z nás se nejdříve potřebují nad tématem více zamyslet a probádat ho, a až potom jít zkusit nějaké rozvojové cvičení. A logicky jsou mezi námi tací, kteří to mají úplně naopak, jsou více intuitivní. Chtějí hned dělat nějaké cvičení pro sebelásku, a až pak o tom přemýšlí. A všechny tyto způsoby jsou úplně v pořádku.


Tyto řádky pro tebe dnes píši proto, že je dobré, aby člověk byl k sobě trpělivý

a otevřený různým způsobům, jak se rozvíjet.


Pokud se ti některé cesty osvědčují více, je to skvělé, pokračuj. Zároveň i zkus někdy vkročit mimo svou komfortní zónu již osvědčeného a zkus i jiný způsob učení, který třeba v první chvíli hned zavrhneš. Nejvíce se totiž učíme při citlivém překračování své komfortní zóny. Tam je prostor pro objevovaní nového a prostor pro změnu. Věř sám/a v sebe, měj v sebe důvěru. Už tím pěstuješ svou sebelásku, to je ta cesta.Dnes je tu pro tebe výzva/inspirace pro rozvoj sebelásky.


Podívej se (ráno, večer - kdykoli) do zrcadla.

Dívej se na sebe alespoň 10 sekund.

A řekni si nahlas do zrcadla "miluji tě".


Buď k sobě trpělivý/á a hlavně upřímný/á. Pokud ti dnes ještě říci nahlas "miluji tě" nejde, nevadí. Zkoušej to každý den, jdi po malých krůčcích. Usměj se na sebe do zrcadla. Věnuj si minimálně 10 sekund.
Zdá se to být primitivní výzva? Některým mým klientům dává tato výzva více zabrat. Třeba jako hlavnímu hrdinovi ve francouzském filmu Angel-A, který dopouručuji shlédnout, je velmi inspirující pro téma sebelásky.


Bude pro tebe dobré si dnešní "miluji tě" zaznamenat do svého listu.

Pak je ZDE pro tebe <3.

S láskou

Soňa


12 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

2006 - 2021 ©

 

EMPOWERMENT INSTITUT

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest

Ing. Soňa Staňková, DiS., ACC

EMPOWERMENT Institut s.r.o., Příkop 838/6, 602 00 Brno

pošta: Jánská 447/8, 602 00 Brno

 +420 774 981 730 |  e-institut@sonastankova.com

DIČ: CZ 276 94 020

účet: 3222536349/0800

schránka: yytdtbv

GDPR