9 | Deník radosti

Jeden čas jsem byla celkem proti optimistickým vlnám, které kolem mne všude byly. Z časopisů, knih a médií na mě všude vyskakovaly nadpisy podobného typu - deník radosti, jak si úspěšně přát, jak být šťastný, přej si, odevzdej to Bohu, ...


Úplně to na mě zářilo a provokovalo mě to. Tato sluníčková vlna ve mne vyvolávala pocit, že musím být šťastná. A pokud nebudu, tak je asi něco v nepořádku, nebo nedej Bůh, nejsem normální, a proto budu potřebovat "zásah" něčeho z venku. Třeba mít nějaký produkt nebo službu, která mě učiní více šťastnou. Nějaká část mě, jako takové, začala k tomuto tématu zaujímat velmi provokativní postoj a vlastně se i trošku vztekat. A tak to tedy ne, nikdo mi nebude diktovat, jak má vypadat moje radost, štěstí a jak dlouho v něm mám být! Díky Bohu, že se mi tento punk postoj udál.


Nezbylo mi totiž pak nic jiného než se vydat na cestu k sobě a hledat opravdu pečlivě, co že mi to vlastně dělá radost. Kdy cítím radost uvnitř těla, kdy mám hřejivý pocit na srdci, při jakých situacích, při kontaktu s jakými lidmi, jak často se to děje.


Asi po 6ti měsíčním zkoumání jsem přišla na to, že radost a štěstí chodí ve vlnách. Někdy v menších vlnkách, kdy je více obtížné je vůbec u sebe zaznamenat. Někdy ve velkých vlnách, které doznívají ještě nějaké dny potom. Bylo to především o tom, naučit se věnovat chvilku pozornosti těm radostným okamžikům a všimnou si té pozitivní emoce nejdříve uvnitř svého těla a pak v mysli.

Tělo, které má radost, je uvolněné, bez bolesti a cítíte, jak v něm vše dobře funguje.


Asi po 20ti dnech jsem si také všimla, že jsem nějak "víc podezřele" radostnější a šťastná. A tato reálná skutečnost se mi propojila s afirmací, která je vlastně úplně jasná a logická - kam dáváš svoJI pozornost, co živíš - to roste!


Můj příběh dál pokračoval tím, že jsem si také uvědomila, že vždy se mnou bude i druhá strana mince - smutek, bolest. A měla jsem v této oblasti silné uvědomění, že to je úplně v pořádku. Protože není beze dne noci a bez noci dne. A vše se na světě děje v nějakém procesu, cykličnosti. A právě to je to úžasné, pestré a na životě zajímavé. Obě strany emocí, ať ta pozitivní nebo více smutnější jsou úžasné kvality, které mám. A já sama jsem tvůrcem toho, v jaké síle a intenzitě budou nebo jaký prostor jim dám.

Dnešní výzva je tedy o zkoumání radosti uvnitř tebe. Můžeš začít velmi krátkou aktivitou každé ráno a večer. Nazvala jsem ji Deník radosti a ZDE si pro sebe můžeš stáhnout zadání aktivity a vytisknout si deník pro zapsání svých radostí.

Užij si hezký den!

Soňa

11 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

2006 - 2021 ©

 

EMPOWERMENT INSTITUT

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest

Ing. Soňa Staňková, DiS., ACC

EMPOWERMENT Institut s.r.o., Příkop 838/6, 602 00 Brno

pošta: Jánská 447/8, 602 00 Brno

 +420 774 981 730 |  e-institut@sonastankova.com

DIČ: CZ 276 94 020

účet: 3222536349/0800

schránka: yytdtbv

GDPR