Image by Luke Chesser

21 denní challenge | výzva

pro tvoření a žití života, jaký si přejete

2. DEN

ohlédnutí za minulým rokem → sběr silových momentů

A je čas začít!

Máme za sebou silný rok a než se pustíme do tvoření vizí a cest pro to, aby náš rok 2021 byl opravdu dobrým rokem, pojďme si pro silové a zdrojové momenty do roku, který je za námi. 

 

Uzavírání toho, čím jsme prošli, je dobrá věc pro naší psychohygienu. Mozek dokončí svůj program a emoce se uklidní, tělo dostane informaci, že je hotovo. V dnešní uspěchané době se stále ženeme jen dopředu za výkonem a výsledkem nebo v prožívání požitků a úplně jsme vyčlenili ze svého života rituální přechody a konfirmační milníky. 

Máme pak v mozku rozjetých několik programů zároveň a jak to dopadá?

Stejně tak jako v počítači, když máš otevřených hodně programů a oken zároveň se může stát, že se systém přetíží a prostě se "sekne", zablokuje a nebo se dokonce celý restartuje. Z toho obvykle moc radost nemáme. A s naším mozkem a psychikou je to obrazně podobné. Proto je dobré dělat úklid našeho mindsetu - mysli, uzavírat a dokončovat úkoly a kroky, období. A začleněním do svého života i rituálních "ceremonií" svůj úklid a práci pro svou mindset mistrovsky dokončíš.

1. týden

Se budeme věnovat konfirmaci, uzavírání předešlého roku a to tak, abychom ho nejen uzavřeli ale udělali si z něj i zdrojové pole síly! Jsem přesvědčená o tom, že tě potkalo několik výzev, kde jsi překonal/a nebo překvapil/a sám/a sebe → a toto jsou silné momenty, které je fajn reflektovat, zaznamenat, uchovat ve svém trezoru vnitřní síly. Minulý rok byl extra rokem, kde si většina z nás sáhla na pomyslné dno svých rezerv a psychické odolnosti. Provedu tě tento týden den po dni a těším se na toto dobrodružství.

 

Možná se tedy z počátku bude tvá mysl bránit, že není dobré se vracet zpět. Chci tě ale co nejvíc podpořit, abys to zkusil/a. Není třeba se nořit do emočních hloubek a celou situaci, která třeba byla psychicky náročná znovu prožívat. Zkus se na ní dívat z jiné perspektivy, jako bys jí pozoroval/a z letadla nebo byla ptákem letícím nad svým minulým rokem. Pokud se však nějaké emoce objeví, nebraň se jim. Dovol si je prožít v klidu a bezpečí. Jsem tu pro tebe a taky je tu i na FB skupina ostatních, kde můžeš své zážitky sdílet.

2. DEN → AKTIVITA

SBĚR SILOVÝCH MOMENTŮ

Stáhni si workbook, který bude dnes tvým průvodcem.  Můžeš si ho vytisknout a rovnou vyplnit.

Pokud nemáš k dispozici tisk, stačí ti klidně jakýkoliv prázdný list papíru nebo sešit a workbookem se nech provázet jen vizuálně. Doporučuji psát, kreslit nebo čmárat spíš na papír než do tabletu.

→ Připrav si kalendář předešlého roku.

→ Pokud rád/a své zážitky fotíš, připrav si své fotoalbum v mobilu.

→ Pastelky, klidové místo, čaj nebo něco dobrého se ti taky bude hodit.

→ Sluchátka, pokud si chceš při práci pustit relaxační hudbu (která je zde přiložená).

Pokud chceš aktivitu udělat celou, dej si pro sebe tak 30 -  60 min. času nebo si jí můžeš ponechat na další dny. Dokončení aktivity dnes má smysl, protože zítra budeme na dnešek navazovat tak, že si vytvoříme ALBUM SILOVÝCH MOMENTŮ.

1.jpg
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest

2006 - 2021 ©

 

EMPOWERMENT INSTITUT

Ing. Soňa Staňková, DiS., ACC

EMPOWERMENT Institut s.r.o., Příkop 838/6, 602 00 Brno

pošta: Jánská 447/8, 602 00 Brno

 +420 774 981 730 |  e-institut@sonastankova.com

DIČ: CZ 276 94 020

účet: 3222536349/0800

schránka: yytdtbv

GDPR